מערכת Eye Detect

מערכת ED, או בשמה המלא Eye Detect, הינה מערכת ייחודית ומתקדמת בתחומה בתחום מבדקי מהימנות המבוססים על פרמטרים פיזיולוגיים. מאחר וענייני שקרים ומהימנות מעסיקים גופים עסקיים (כמו גם אנשים פרטיים) מאד, טכנולוגיות שונות מתועלות לזיהוי אי אמירת האמת. פתרון מסוג זה ניתן לראות בבדיקת פוליגרף (הנשען על מדדים כהזעת יתר, עליה בקצב הדופק, לחץ דם גבוה וכד' המשתנים בעת שהאדם איננו דובר אמת), בעוד מערכת Eye Detect

מכונת אמת לפאייט

מבוססת על בחינת מדדים אחרים, אשר אף הם משתנים בעת שקר – התנהגות העין.

המדע שמאחורי מערכת Eye Detect

בשנת 2002 גילו מדענים מאוניברסיטת יוטה, כי קיים קשר ישיר בין אמירת שקר לבין תנועת עיניים, שינוי מצב האישון וקצב העפעופים, וכי קריטריונים אלה עשויים להוות מדדים לגילוי שקרים.

על בסיס מחקר זה, נבנתה מערכת Eye Detect, והיא מתאימה לצורך ביצוע בדיקות בטרם קבלה לעבודה ולביצוע בדיקות מהימנות תקופתית. מגוון הנושאים הנבדק באמצעותה הוא רחב מאד, וכולל, בין היתר חשד לגניבות, שימוש בסמים, קבלת שוחד והדלפה או קשרים עם גופים מתחרים (ריגול עסקי).

כיצד מתבצעת בדיקה במערכת Eye Detect?

על המחשב בו נמצאת מערכת ה-ED מותקנת מצלמת אינפרא אדום המודדת את "התנהגות העין" של הנבדק באספקטים של התרחבות או התכווצות אישון העין, עפעופים ותנועת העין. המדידה מתבצעת בזמן שהנבדק עונה על סדרת השאלות המוצגת לו על מסך המחשב.

אורך הבדיקה הינו כ-30 דקות, וכחמש דקות לאחר סיומו, מתקבלת התוצאה.

חוקיות הפוליגרף בישראל

הבדיקה באמצעות מערכת Eye Detect מתבצעת בשלושה שלבים:

הנבדק יושב מול מחשב ועונה על סדרת השאלות באמצעות לחיצה על כפתורים "אמת" או "שקר", בהתאם לשאלה המופיעה על המסך.

נתוני הבדיקה מוצפנים ונשלחים לענן לצורך פענוחם וקבלת התוצאות.

האלגוריתמים שבענן מבצעים את הפענוח האוטומטי, והדו"ח, הכולל את תוצאותיה של הבדיקה, נשלח למזמין הבדיקה.

חברת ש. ברוק בע"מ המשמשת כנציגה הבלעדית בישראל של חברת Lafayette Instrument

אשר משווקת את מוצרי חברת Converus, יצרנית ה- Eye Detect. ש. ברוק בע"מ קיבלה את זכות הפצתה של המערכת בארץ, כולל תרגומה, התאמתה לדרישות המקצועיות הלוקאליות, התמיכה הטכנית וההדרכה למשתמשי הקצה ברחבי הארץ.

לקביעת פגישת ייעוץ על המערכת ה-ED צרו עימנו קשר בלינק הבא – לחצו כאן

למידע נוסף על מערכת Eye Detect היכנסו ללינק הבא – לחצו כאן