תחקיר בטחוני פוליגרף

ינואר 31, 2021 בלוג פוליגרף

היום במגוון רחב של חברות פיננסיות, בטחוניות ותעשיות רגישות דורשים מהמועמדים לעבודה בחברה לעבור תחקיר בטחוני בו כלולה בדיקת פוליגרף. לרוב, המבדקים הללו כוללים כמה שלבים כאשר בשלב הראשון מבוצע מבחן אמינות, לאחר מכן מבוצע תחקיר על ידי חוקר בטחוני ובתהליך תחקיר בטחוני פוליגרף הוא למעשה השלב האחרון.

היום יותר ויותר חברות מבצעות את התחקירים הללו בעבודה עם חברות מיקור חוץ ולא באופן ישיר בתוך החברה. עבודה עם חברה מקצועית המבצעת תחקיר בטחוני פוליגרף ובדיקות נוספות מאפשרת לכם לקבל את התוצאות הטובות ביותר בתוך זמן קצר ולקבל כמה שיותר מידע על המועמדים בחברה.

מהו פוליגרף?

פוליגרף הינו מכשיר אשר מודד נתונים כמו לחץ דם, דופק, זיעה ונתונים פיזיולוגיים דומים וממיר אותם לגרף. מה שעומד מאחורי המדדים הללו הוא חוסר היכולת של רוב האנשים לשלוט במדדים הללו ובגוף שלהם, כך שכאשר אדם אינו דובר אמת, המדדים כמו הדופק, הלחץ דם וכדומה מעידים על כך וניתן לומר האם התשובה שהוא נתן הינה תשובת אמת או שקר.

חשוב להבין כי תחקיר בטחוני פוליגרף מתייחס גם לעובדה שבדיקת פוליגרף היא לא מדד מדוייק במאת האחוזים. ישנם אנשים אשר רק הבדיקה עצמה תכניס אותם ללחץ ויראה כאילו הם משקרים כאשר התשובות שלהם הן אמיתיות לחלוטין, ולכן חשוב לבצע את הבדיקה על ידי בוחנים מקצועיים אשר יודעים להשרות רוגע על הנבדק ולזהות מצבים כאלו אשר יכולים ליצור הטיה בתוצאות הבדיקה.

התייחסות לפן האישי

כאמור, כאשר אנו מבצעים תחקיר בטחוני פוליגרף הוא לא המדד היחיד אליו אנו מתייחסים אלא אנו מבצעים גם שיחה אישית ותחקיר פנים מול פנים אשר יכול לתת לנו הרבה יותר מידע על המועמד. לכן חשוב מאוד לעבוד עם חברה מקצועית.

החוקרים שלנו מנוסים מאוד בחקירות כאלו והם יודעים לזהות את הסימנים המעידים על כך שהאדם לא מוכן לבדיקת הפוליגרף או שהוא נושא טראומות אשר ישפיעו על הבדיקה, ויודעים כיצד לבצע את התחקיר על הצד הטוב ביותר ובצורה שתמנע מצבים בהם אתם מפספסים עובדים טובים בשל תוצאות תחקיר שגויות.

Call Now Button