מחיר בדיקת פוליגרף

מחיר בדיקת פוליגרף פרטית נקבע בהתאם לכמה משתנים:

אז כמה עולה בדיקת פוליגרף בעצם?

עלותה של בדיקת פוליגרף אצלנו ב-B-Bruck תלויה במספר משתנים עיקריים, אשר בהתאם להם משתנה גם מחיר הבדיקה:

מזמין הבדיקה – האם מדובר בלקוח חוזר וקבוע, למשל, ארגון גדול המעסיק עובדים רבים או מקיים בדיקות תקופתיות.

מורכבותו של נושא הבדיקה והיקף המידע הנבדק – מאחר וסט בדיקות יכול לכלול יותר מבדיקה בודדת לנבדק, מחיר בדיקת פוליגרף עשוי להשתנות בהתאם לכך.

כמות הנבדקים – מובן כי בדיקות פוליגרף למספר אנשים תעלינה יותר מבדיקת פוליגרף לנבדק בודד.

מכון הפוליגרף שלמה ברוק מנוהל ע"י שלמה ברוק, אשר תפקד שנים רבות כיושב ראש איגוד הפוליגרף הישראלי ומנהל תחום הפוליגרף במשטרה. שלמה הוא בוגר תואר M.A בפסיכולוגיה חברתית ומאחוריו שנים רבות של ניסיון כמוביל תחום בדיקות הפוליגרף בישראל במגזר הפרטי, הציבורי והממלכתי.

פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעת מחיר לבדיקת הפוליגרף בהתאם לצרכיכם.

בדיקת פוליגרף אינה צעד שיש להקל בו ראש. בדיקות מסוג זה משרתות אותנו, בין אם אנחנו בעליו של עסק, הרוצים לבדוק משהו באופן פרטי כמו עובד חדש המתחיל את עבודתו אצלנו, במקומות עבודה מעט יותר רגישים, אשר מבצעים בדיקות פוליגרף תקופתיות לעובדים, וכמובן לשימושם של בתי המשפט, לצורך ביסוס עובדות במהלך משפט.

מה, בעצם, בוחנת בדיקת פוליגרף?

מקור השם "פוליגרף" מגיע מיוונית והוא מורכב מהמילים "פולי" (רב, מרובה) וגרף (רישום).
רב (פולי) רישום (גרף). מאז שחר האנושות, היכולת להבדיל בין דובר אמת למי שמשקר העסיקה אנשים. אם זה באספקט האישי-פרטי (בעל / אישה בוגדים) העסקי (עובד שאיננו לויאלי או נוכל אשר נוהג להונות את לקוחותיו) והציבורי (עדי שקר במשפט, לדוגמה). מכשיר הפוליגרף הומצא ותוכנן על בסיס ההנחה שכאשר אדם דובר שקר, מתרחשים בגופו שינויים פיזיולוגיים שהינם בלתי נשלטים על ידו.

אל אותם שינויים בלתי רצוניים (כעליה בלחץ דם, שינוי במוליכותו החשמלית של העור, שינויים בקצב הדופק וכד') מתייחס הפוליגרף כאל נתונים מדידים, שהוא המכשיר המופקד על שיקופם לאדם המקצועי המפעיל את המכשיר.

חשוב לדעת, כי החוק בישראל אוסר לחייב עובד/אדם במעבר בדיקת פוליגרף בשל חשש לפגיעה בפרטיותו. יחד עם זאת, ברגע בו ניתנת הסכמתו של האדם לבדיקה (או שהיא בוצעה ביוזמתו והוא חתם על כתב הסכמה לביצועה) תוצאותיה של הבדיקה יכולות להיות קבילות בבית המשפט, במידה והן חד משמעיות.

כמה עולה בדיקת פוליגרףמה עלולות להיות נקודות הכשל של בדיקת פוליגרף?

הנקודות הבעייתיות העיקריות של אמינותה של בדיקת פוליגרף עלולות לבוא מתוך מספר סיבות:

התרגשותו של הנבדק – לחץ נפשי מעצם המעמד עלול לגרום לקבלת תוצאות שאינן מהימנות.

הבדלים בין נתוניהם הפיזיים הבסיסיים ותגובותיהם של נבדקים שונים – בדיקת פוליגרף נשענת על מדדים המשתנים בעת שאדם איננו דובר אמת (כהזעת יתר, עליה בקצב הדופק, לחץ דם גבוה וכד'). מאחר וכל נבדק מגיב אחרת ללחץ של עצם הבדיקה, מדדים אלה עלולים שלא לשקף נכונה את האמת אותה אנחנו מחפשים.

לאנשים מסוימים ישנה יכולת להערים על הבדיקה – שקרנים פתולוגיים, למשל, עשויים לעבור את הבדיקה בקלות, וזאת, למרות שהם משקרים.

בנוסף לכך, יש לזכור, כי לתוצאתה של בדיקת פוליגרף עלול להתלוות מחיר כבד (התלוי בתוצאה המתקבלת) ויתכן כי לא תמיד תוצאותיה של הבדיקה ישחקו לטובת המזמין אותה (זאת, למרות שההיגיון אומר, כי במידה והסכמת לבדיקה כזו או יזמת אותה בעצמך, קיימת סבירות גבוהה לכך שאתה דובר אמת).