גרפולוגיה משפטית

גרפולוגיה לצורכי בית משפט

כמו הגרפולוגיה המוכרת לציבור, הגרפולוגיה האישיותית, גם הגרפולוגיה המשפטית (פורנזית) מבוססת על כך, כי לכל אדם כתב יד ייחודי משלו, אשר אופייני רק לו. בדומה לטביעות אצבע אשר יכולות לאשר את הימצאותו של חשוד בזירת פשע, כך גם כתב ידו או חתימתו של אדם יכולים לסייע לשופט לרדת לפשרם של דברים ולחקר האמת. למרות שבעידן המחשבים והרשת, מרבית המסמכים שאנחנו פוגשים הם דיגיטליים, עדיין, מסמכים רבים כתובים בכתב יד או דורשים את חתימתנו עליהם (למשל, חתימה על המחאות, חתימה על חוזים, פתקים וכד').

גרפולוגיה משפטיתמהי גרפולוגיה משפטית ולאיזה צרכים היא משמשת?

באופן מפתיע (ולמרות שלעיתים, קיימת לו חשיבות מכרעת בבית המשפט), גרפולוגיה משפטית, בדומה לתחומים רבים נוספים בישראל, היא תחום שעדיין לא מעוגן בחקיקה המתאימה. כך שאין זה מפתיע, כי לעיתים קרובות, ניתן לפגוש אנשים המכנים את עצמם "גרפולוג משפטי" ואף מופיעים בבתי המשפט, בלא הידע או ההכשרה המתאימים לכך. גרפולוגים משפטיים (גרפולוגים פורנזיים, בוחני מסמכים) מתחלקים לשתי קבוצות:

מומחים מדעיים – מומחים אשר באמצעותם של מכשירים משוכללים לגלות את גילם וסוגם של הדיו או הנייר, מזהים סוגי תוספים לדיו, מאבחנים את סוג המדפסת בה הודפס המסמך, או, במקרים של מסמכים ישנים – סוג מכונת הכתיבה בה הוא הוקלד. מומחים מסוג זה נעזרים בהכשרה מיוחדת לתחום ובמכשור מקצועי.

גרפולוגים משפטיים (לרוב, מכונים גם בוחני מסמכים) – כאן, מדובר במומחים המגיעים, לרוב, באנשים המגיעים מתחום הגרפולוגיה, אשר התמחו בתחומי הגרפולוגיה המשפטית ובהשוואת מסמכים. לרוב, התמחותם הרלוונטית לצורך האספקט המשפטי, באה לביטוייה בהשוואת כתבי יד, ניתוח חתימות וכד'. מומחה להשוואת מסמכים יעיד במהלך משפט, לדוגמה, על מידת סבירותה של אותנטיות החתימה או הכתב במסמך המהווה את סלע המחלוקת.

פנו אלינו עוד היום

אנו בחברת ש. ברוק בע"מ מוכרים בבתי המשפט כמומחים לגרפולוגיה משפטית ( בדיקת זיוף מסמכים, חתימות וכו'. )
יש בידינו הכלים לעשות השוואה מקצועית בין מסמכים וחתימות השונות.
אנו בודקים ומשווים בין כתבי יד, סיווגי דיו, ואף יכולים לאתר את סוג מכונת הכתיבה / מדפסת / מחשב.
באמצעות מומחי חברתנו תוכלו לבדוק האם מסמך מזויף ואף לקבל חוות דעת מומחה לבית המשפט.
בנוסף, אתם גם מוזמנים להתייעץ איתנו איך להתקדם בנושא מול מזייפי המסמך או החתימה ואתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה או בעיה בנושא.

כחלק משירות הגרפולוגיה המשפטית שאנו נותנים אנו גם מתחייבים לדיסקרטיות מלאה.

פנו אלינו עוד היום בטלפון  03-5754728  או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם

למידע נוסף על בדיקה גרפולוגית – לחצו כאן.

Call Now Button